Bez kategorii

Czy można usunąć zaschnięty klej montażowy?

Kleje montażowe to szybkowiążące preparaty wykorzystywane w pracach budowlanych i wykończeniowych jak klejenie płytek ceramicznych. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i krótkim okresem wysychania. Zazwyczaj są to ich cenne i znacznie ułatwiające pracę zalety. Jednakże w przypadku konieczności usunięcia takiego kleju, może on stanowić trudny orzech do zgryzienia, szczególnie, jeśli zdążył już całkowicie wyschnąć. Na szczęście istnieją pewne skuteczne metody, jak można pozbyć się kleju montażowego z różnych powierzchni w taki sposób, aby nie uszkodzić posadzki, czy płytki ceramicznej.

Jakie preparaty są najlepsze na usuwanie kleju montażowego?

Nierzadko zdarza się, że przy pracy z klejem montażowym dochodzi do zachlapania posadzki. Ażeby się go pozbyć i oczyścić powierzchnię, wybór odpowiedniego środka zależy tutaj od tego, czy klej zdążył już zupełnie wyschnąć. Jeśli jeszcze jest mokry, najlepszym rozwiązaniem są specjalne ściereczki czyszczące. Bardzo szybko i dokładnie usuwają plamy kleju, nie niszcząc powierzchni. Natomiast wyschnięty klej najlepiej potraktować rozcieńczonym acetonem, spirytusem salicylowym lub benzyną ekstrakcyjną. Usuwanie kleju jest znacznie prostsze przy kładzeniu płytek ceramicznych, w miejscach, gdzie jego nadmiar wypływa na powierzchnię po dociśnięciu płytki do podłoża. Można tutaj użyć słomki do napojów, która sprawnie zbierze całą substancję. Co więcej, klej ze słomki można potem wycisnąć i użyć do położenia kolejnej płytki. Wiecej informacji na https://tosieklei.pl/czym-usunac-klej-montazowy/

Na co zwrócić uwagę przed oczyszczaniem powierzchni z kleju?

Niezależnie od tego, jakiego środka użyjemy, przed zastosowaniem należy zapoznać się z właściwościami i potencjalnymi skutkami ubocznymi takiej substancji. Zanim rozpoczniemy usuwanie kleju montażowego, warto wypróbować preparat na zbędnym kawałku płytki albo w miejscu, gdzie posadzka nie rzuca się w oczy. Tym sposobem można sprawdzić, czy środek czyszczący nie pozostawi po sobie odbarwień i nie zniszczy powierzchni. Ponadto, przed przystąpieniem do pracy należy zabezpieczyć obszar folią malarską, aby zminimalizować szanse na pojawienie się tych niewygodnych niespodzianek.