Inne

Czym zajmują się biura projektujące wnętrza?

Inwestując w mieszkanie lub dom, wiele osób zastanawia się nad możliwością zatrudnienia do tego profesjonalnych architektów. Biuro projektowe wnętrz w zależności od konkretnej firmy może oferować bardzo szeroki zakres usług, jednak w większości przypadków są to firmy, które są bardzo elastyczne i oferują dowolne modele współpracy z klientem. Architekci i projektanci z założenia są kreatywni, więc dostosowują się do wymagań swoich klientów. Standardowe biuro ma w swojej ofercie rozpisane różne usług, które zaczynają się od samego zaprojektowania mieszkania, a kończą na oddaniu gotowego mieszkania pod klucz.

Biuro projektowe wnętrz – zakres wykonywanych prac

Specjaliści z biura projektowego jak whitecastle.pl wykonają dla klienta taki zakres prac, jaki zostanie im zlecony. Niektóre firmy ograniczają się do samego realizowania projektów, które później przekazują w formie rzutów 2D lub 3D, a za samą realizację projektu odpowiedzialny jest sam klient. Profesjonalne biuro projektowe wnętrz powinno mieć jednak w swojej ofercie możliwość zrealizowania inwestycji pod klucz, a więc zorganizowania wszystkich materiałów, które są niezbędne do wykończenia, a także zapewnienia fachowców i dopilnowania wszystkich prac. W przypadku takiej kompleksowej usługi klient odbiera gotowe mieszkanie lub dom.

Jaki zakres prac zlecić projektantom wnętrz?

W zależności od zasobów finansowych, a także możliwości czasowych trzeba zdecydować, na którą opcję się zdecydować. Jeśli jest taka możliwość, zdecydowanie lepiej zlecić kompleksowe zaprojektowanie i zrealizowanie wnętrza, gdyż w takich sytuacjach to biuro projektowe wnętrz bierze pełną odpowiedzialność za przeprowadzoną przez siebie inwestycję, a nie niezależni fachowcy.