Dlaczego warto stosować klej do styropianu?
Remonty budowlane to najczęściej wymiana ocieplenia. Jak wiemy, najbardziej popularnym materiałem wykorzystywanym jest styropian. Wszędzie możemy zauważyć duże płyty styropianowe, które idealnie sprawdzają się w przypadku izolacji termicznej. Pamiętajmy jednak o tym, że muszą one być do powierzchni w odpowiedni sposób przytwierdzone. Podczas zakupów takich materiałów należy więc jednocześnie zastanowić się nad kupnem odpowiedniego kleju do styropianu. Dzięki temu montaż będzie szybszy, a same płyty styropianowe będą trzymały się bardzo długo. Tym sposobem unikniemy ewentualnych poprawek, które zawsze są przecież kosztowne.
Który klej do styropianu powinniśmy wybrać?
Warto zwrócić uwagę na fakt dostępności do bardzo różnych produktów chemicznych. W sklepach mamy najróżniejsze kleje uniwersalne, ale nie zawsze one będą wyborem najlepszym. Coraz częściej zwykli użytkownicy po rekomendacji specjalistów stosują specjalistyczne kleje, które będą miały odpowiedni skład. Chodzi o to, aby były dopasowane konkretnie do materiału, do którego będą przylegać. Pamiętajmy, że kontakt takiej substancji chemicznej ze styropianem zawsze będzie generować konkretną reakcję chemiczną. Potrzebujemy, więc kleju dedykowanego, który będzie idealnie nadawać się do materiałów izolacyjnych.
Jakie cechy ma klej do styropianu?
Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, czy klej do styropianu będzie bezpieczny dla użytkownika. Nakładanie takiego środka chemicznego będzie trwać w końcu długo w przypadku ocieplania całego domu, więc trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Poza tym powinien mieć perfekcyjną przyczepność. Materiał będzie się trzymać bardzo długo, a dodatkowo nie będą powstawały tzw. mostki termiczne oraz akustyczne. Musi być także wodoodporny i niepalny. Poza tym powinien być dostosowany do wykorzystania w niskich temperaturach. W końcu remont możemy sobie zaplanować nawet zimą. Warto dodać, że najbardziej praktyczne kleje to te tzw. pistoletowe w aerozolu. Gwarantują również o wiele szybszą technikę nakładania na powierzchnię.