Bez kategorii

Jakie są rodzaje daszków?

Zadaszenie drzwi wejściowych to dla niektórych wyzwanie konstrukcyjne, zaś dla innych najprostsza z możliwych konstrukcji. Podejście do tematu zależy od naszych zdolności oraz miejsca, w którym zadaszenie drzwi wejściowych ma powstać.

Płaski daszek

Zazwyczaj najprostszy w realizacji jest daszek płaski o prostych krawędziach. Tego typu konstrukcja ma wiele zalet, a jedną z nich na pewno jest swoboda, z jaką można taki daszek umieścić na elewacji. Płaski daszek charakteryzuje się minimalnym spadkiem, dzięki czemu konstrukcja nie zasłoni dużego fragmentu ściany, a także nie będzie kolidował z oknami, okapem czy gzymsem budynku.

Gdzie zbudować daszek?

Zadaszenie drzwi wejściowych w postaci płaskiego daszku można dobudować na ścianie domu, w wielu jego miejscach, ponieważ konstrukcja ta pasuje nie tylko do budynków modernistycznych o płaskich dachach, ale także do nieco skromnych domów, gdzie zastosowano dachy spadziste. Daszek najłatwiej jest wykonać jako dach jednospadowy, po którym to woda spływa w kierunku prostopadłym do ściany budynku.

Szklarnie poliwęglanowe

Kiedy mamy trochę talentu budowlanego a wokół domu czy na działce dysponujemy wolną przestrzenią, świetnym rozwiązaniem jest zbudowanie szklarni. To miejsce, gdzie spełni się każdy fan samodzielnej uprawy roślin (owoców, warzyw). Szklarnia t tez niesamowita ozdoba domu lub działki wypoczynkowej. Dostępność różnego rodzaju materiałów sprawia, że dziś budowa szklarni jest równie prosta, co budowa daszku nad wejściem do domu.