Budownictwo

Nowoczesna elewacja – imitacja równa oryginałowi?

Coraz więcej osób decyduje się na imitację deski elewacyjnej, bo wiedzą iż takie rozwiązania nadają fasadom wyraźny design i robią dobre wrażenie. Taka imitacja deski elewacyjnej jest bardzo odporna na blaknięcie lub odbarwienie, dlatego budynki nią pokryte będą wyglądać jak nowe przez lata, bez kłopotów związanych z okresową konserwacją.

Jakie jeszcze zalety niesie takie rozwiązanie?

Dobrze wykonana imitacja deski elewacyjnej zapewnia brak wycieków wody do nadbudowy budynku, a technologia pustych rdzeni do izolacji – to korzyści niedostępne w innych rozwiązaniach fasadowych. Poza tym, doskonale komponuje się z innymi materiałami we współczesnym lub futurystycznym designie, wprowadzając właścicieli domów w zupełnie nowy świat możliwości.

Dlaczego mamy do czynienia z imitacją?

Imitacja, czyli faux to termin sugerujące, że coś jest „podobne” do czegoś, jest używany do opisania przedmiotu stworzonego celem naśladowania materiału początkowego. Pomyśl o imitacjach futer naturalnych i już zrozumiesz o co chodzi. I podobnie, jak nie można zabijać niewinnych zwierząt na futra – natura również nie powinna być zrujnowana, aby wydobyć z niej naturalną skałę czy inny materiał. Jednak najlepsze jest to, że taki sztucznie wyprodukowany wyrób wygląda podobnie do prawdziwego np. faux kamienne są odlewane z form autentycznych wyrobów z kamienia. Wygląd, a także kształt i inne cechy naturalnej skały rejestrowane po stworzeniu imitacji u na bazie cementu są prawie nie do odróżnienia z oryginałem. Co więcej, takie rozwiązania są bardzo łatwe w montażu na wszelkiego rodzaju powierzchniach ścian.