Bez kategorii

Dlaczego rośnie zainteresowanie ciepłym montażem okien?

Podczas wymiany okien wiele osób decyduje się na montaż tradycyjny, który od lat cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Niewielu ma jednak pojęcie, że nie tak dawno na rynku okien pojawiło się nowe i bardziej optymalne rozwiązanie. Mowa tutaj o ciepłym montażu okien, który zwany jest także montażem warstwowym. Znakomicie uszczelnia warstwę izolacyjną w złączu okiennym, pozwalając na oszczędność energii, odporność na wilgotność i zagrzybienie ścian, a tym samym na polepszenie warunków mieszkalnych. Jednak, aby okna wykazywały odpowiednie parametry izolacyjności, muszą być właściwie zamontowane.

Czym się wyróżnia ciepły montaż okien na tle tradycyjnego?

Poprawny montaż okien jest tutaj kluczowy dla utrzymania energooszczędnych właściwości, szczególnie, że w grę wchodzą niemałe wydatki. Cały proces opiera się na trzech warstwach uszczelniających, składających się z warstwy zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej. Warstwa zewnętrzna składa się z taśm paroprzepuszczalnych, które chronią izolację przed wilgocią z opadów atmosferycznych. Warstwę środkową wykonano z piany poliuretanowej, która uszczelnia przestrzenie między ramą okna a ścianą. Pełni w ten sposób funkcję izolacji termicznej. Natomiast uszczelniająca warstwa wewnętrzna to paroszczelna taśma okienna, przeznaczona do ochrony piany montażowej przed parą wodną, która powstaje wewnątrz pomieszczenia.

Czy warto postawić na warstwowy montaż okien?

Jedną z zalet ciepłego montażu okien jest znacznie dłuższa żywotność łączeń trzymających ramę okna z ościeżem. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż użycie samej piany. Jednak za względu na niższe koszty wybiera je wiele osób. Taki wybór często powoduje, że izolacja okna, już po kilku sezonach, zaczyna szybko słabnąć, tracąc właściwości termiczne. Natomiast ciepły montaż okien wykorzystuje elastyczne i bardzo wytrzymałe taśmy o znakomitej przyczepności, które na dodatek można tynkować lub malować. Krótko mówiąc, taki montaż to rewelacyjny sposób na obniżenie rachunków za ogrzewanie i stworzenie w domu odpowiedniego mikroklimatu.