Bez kategorii

Jak działają pompy szlamowe?

Każdy, kto dba ogromnie o swój ogród wie doskonale, że aby móc zadbać o niego w pełni, potrzebnych jest wiele sprzętów, nie tylko kosiarka (często idealnie sprawdza się tu także… sprzęt budowlany). Wśród całej masy ogrodniczych narzędzi można wyróżnić pompy szlamowe, czyli urządzanie proste i praktyczne w zastosowaniu.

Kiedy przyda się pompa szlamowa?

Pompy szlamowe są urządzeniami, które najbardziej potrzebne będą w czasie roztopów, szczególnie jeśli poziom wód gruntowych podniósł się na tyle, że powstały lokalne podtopienia. Sugerując się informacjami o pompa szlamowa to urządzenie, które jest w stanie bardzo skutecznie zapobiec tym podtopieniom, niszczącym zarówno ogród jak i budynki mieszkalne czy użytkowe (przede wszystkim chodzi tu o piwnice).

Zasada działania pomp szlamowych

Pompy szlamowe podobnie jak sprzęt budowlany czy maszyny ogrodnicze przede wszystkim swoje działanie wykorzystują w oparciu o silnik spalinowy. W tym przypadku często spotyka się:

  • jednostki jednocylindrowe chłodzone powietrzem,
  • jednostki wielocylindrowe chłodzone cieczą.
    W drugim z przypadków silniki są znacznie wydajniejsze, a co za tym idzie ich praca często jest znacznie bardziej efektywna. Jakiś czas temu podjęto także próbę połączenia pomp szlamowych z silnikiem turbinowym, jednak bardzo szybko z wielu względów z tego pomysłu zrezygnowano.